Simge Sağın

Simge Sağın

Simge 08.08.1981 yılında İstanbul Şişli’de dünyaya geldi. Müzisyen bir babanın kızı oluşu hayatının her anında müzikle iç içe büyümesine sebep oldu. 12 yaşında gitar çalmaya ve besteler yapmaya başladı.
İçindeki müzik sevgisini hiç kaybetmeyen Simge, müzikle ilgili çalışmalarını İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümünü kazanarak devam ettirdi. Okulda Alaattin Yavaşça, Selahattin İçli gibi pek çok değerli müzisyenle çalışma şansı buldu. Öğrencilik sürecinde popüler müzik camiasında çalışmaya başlayan Simge, ilk profesyonel deneyimini Zeynep Dizdar orkestrasında kazandı. Daha sonrasında Gülşen’e 4, Yaşar’a 2 ve Serdar Ortaç’a 2 sene sahnede vokalist olarak eşlik etti.
Sahne deneyimleri dışında pek çok jingle ve dizi müziği çalışmasını seslendirdi. “Annem” dizisi için Kıraç ile yaptığı düet ve Süper Fm’in jeneriği bunlardan bazıları. 2011 yılında “Yeni Çıktı” adlı albümüyle müzik piyasasına ilk solo albümü ile giriş yapan Simge, 2014 yılında prodüktörlüğünü kendi üstlendiği single çalışması ‘Bip Bip’ i çıkardı. 2015 Haziran ayında DMC etiketiyle yayınladığı Riff Cohen – Dans Mon Quartier cover’ı olan, Sibel Algan’ın türkçe söz yazdığı ‘Miş Miş’ isimli single çalışmasıyla dijital platformlarda,radyo ve tv’lerde zirvedeki yerini koruyan sanatçı, video klibiyle 3 ay içinde Youtube’da 55 milyon izlenme ile rekor kırdı. Klip şu anda 150 milyon izlenme sayısını geçti.

Sanatçıya Ait Eserler