Grup Seksendört

Grup Seksendört

Seksendört 1999 yılı ortalarında, Arif Erdem Ocak, Doğan Umut Dal, Serter Karadeniz ve Tuna Velibaşoğlu tarafından Ankara’ da kurulmuştur.
Müzik hayatına İngilizce Nu Metal ve Rapcore düzenlemeleri icra ederek başlayan grup; 2002 yılında ilk Türkçe besteleri “Değiştir Kendini”yi bestelemiştir. Bundan sonra yola Türkçe besteler ve düzenlemeler ile devam eden Seksendört, Doğan Umut Dal’ın gruptan ayrılışıyla bugünkü halini almıştır.2004 yılında bas gitara İsmail Okan Özen’in gelişinin ardından, Türkiye’nin hemen her yerinde konserler vermiş, önemli festivallerde ünlü gruplara açılış yapmışlardır. Amatör bir grup olmalarına rağmen, gerçekleştirdikleri 500’ün üzerinde performans ile hatırı sayılır bir dinleyici kitlesine ulaşmışlardır.
Hazırladıkları demoları ücretsiz olarak dinleyicileri ile paylaşan grup, 2004 yılında besteledikleri “Ölürüm Hasretinle” ile tüm zamanların en büyük hitlerinden birine imza atmış, aynı zamanda da günümüzde sıkça kullanılan internet fenomeni kavramının ilk örneklerinden biri olmuştur.2005 yılında yayımlanan “Seksendört” albümü, tüm Türkiye ve Avrupa’da tanınmalarını sağlayarak, dönemin en çok satan albümlerinden biri olmuştur.2007 de yayımladıkları ikinci albümleri “K.G.B”nin ardından, 2010’da ilk teklileri “Haber Yok”, 2011’de üçüncü albümleri “Akıyor Zaman”, 2014’de Faili Meçhul üçlüsü ve 2015’de Acemiler teklisini dinleyicilerle paylaşmışlardır.Seksendört halen, bas gitarda İsmail Okan Özen, davulda Serter Karadeniz ve vokalde Tuna Velibaşoğlu ile müzik kariyerine devam etmektedir.

Sanatçıya Ait Eserler