Ferman Akgül

Ferman Akgül

Ferman Akgül Biyografisi,1979 yılında Ankara’da doğan Ferman Akgül, MTV ödüllü müzik grubunun solistidir ve efsane Türk rock grubu maNga’nın şarkılarını yazmaktadır. Ferman Akgül’ün yetenekleri onu Türkiye’nin çok yönlü sanatçılarından birisi haline getirmiştir. Lisans eğitimini mimarlık üzerine alırken yüksek lisansını ise sinema üzerine yapmıştır. Bu eğitimler sırasında edindiği yetenekler onu başarılı bir video yönetmeni olma yolunda da ilerletmiştir. TRT’de üç sezon boyunca kendi müzik programının yapımcılığını yapan Ferman, aynı zamanda programın sunuculuğunu da üstlenmiştir.
Yakın geçmişte dünyaca ünlü “Küçük Prens” öyküsünün müzikal uyarlamasında pilot rolüyle karşımıza çıkan Ferman, 2016 yılında ilk solo müzik projesini yayınlamıştır. Solo albüm çalışmalarına devam ettiği sırada “Osmanlı Cadısı Tırnova” adlı öykü kitabını yayımlamıştır. Ardından ilk solo albümü “Yürüyorum İçimde” 24 Mart 2017’de raflardaki yerini almıştır.
Aynı yıl Ferman 06 Records adıyla kendi plak şirketini kurmuştur. 06 Records bağımsız bir plak şirketi olarak İstanbul’da, Ferman Akgül ve pazarlama-organizasyon uzmanı Bettina Kuperman tarafından kurulmuştur. Firma müzik üretimi ve başarılı sanatçılar yetiştirme konusunda sadece albümler üretmekle kalmayıp, festival organizasyonları yapmaya da başlamıştır. Genç ve yetenekli müzisyenlere farklı platformlarda yollar açabilmek ve Türkiye müzik endüstrisine yeni bir soluk getirmek amacındadır.

Sanatçıya Ait Eserler