Ahmet Enes

Ahmet Enes

Ahmet Enes,(d. 18 Aralık 1984, Erzurum),İlkokul, ortaokul ve liseyi Üsküdar’da okudu. Kolej yıllarında, öğrencisi olduğu okulun assolistliğini yaptı.Okul orkestrası eşliğinde katıldığı çeşitli ses ve şarkı yarışmalarında dereceler kazandı.Üniversite hazırlık sürecinde gitarla tanıştı ve kendi çabalarıyla gitara olan hakimiyetini arttırdı.
Üniversite öğrenciliğiyle eşzamanlı olarak Radyo 7’de ve daha sonra İstanbul’un Sesi radyolarında radyo programlarına ve haber spikerliğine başladı.Birçok reklam ve tanıtım filmi seslendirdi, belgesel ve çeşitli tanıtımlara müzikler besteledi.
İlk yurtdışı gezisini, 2005 yılındaki depremin ardından gönüllü tercüman olarak bir yardım kuruluşuyla gittiği Pakistan’a gerçekleştirdi.2007 yılında, canlı performans formatlı radyo programı, Gazete 365 tarafından “Yılın En İyi Radyo Programı” seçildi.
2008’de İstanbul Üniversitesi’nin Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından eğitimine Amerika’nın Washington eyaletinde devam etti. Türkiye’ye dönüşünde TRT Haber kanalında yayınlanan “Medya Müfettişi” isimli programda editörlük ve TRT Müzik kanalında yayınlanan “Günaydın Türkiye” isimli programda performans sanatçılığı yaptı.2010 senesinin sonlarında bestelediği “Cennet” isimli şarkısı sosyal medyada yoğun ilgi gördü.

2012’de kısa dönem jandarma er olarak askerliğini tamamladı. Askerlik dönüşü İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin televizyon kanalı İSTWEB TV’de seslendirme sanatçısı olarak görev aldı.2013’ün Nisan ayında Pasaj Müzik etiketiyle söz ve müzikleri kendisine ait 10 şarkıdan oluşan ilk solo albümü Ahvâl’i yayınladı.2015 yılında yine Pasaj Müzik etiketiyle ilk teklisi Az Çok’u, 2017 yılında ise ikinci teklisi Bugün Böyle’yi yayınladı ve kliplendirdi.

Sanatçıya Ait Eserler